התחדשות עירונית

התחדשות עירונית נעשית באמצעות שינוי תכנון או בינוי בישובים עירוניים. התהליך נעשה באמצעות תמ"א 38, תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים מפני רעידת אדמה. התכנית מאפשרת חיזוק, הריסה או בניה מחדש של מבנים אשר קיבלו היתר בנייה טרם שנת 1980, על מנת למנוע קריסתם במקרה של רעידת אדמה עוצמתית או הגנה מפני טילים.

עם הזמן התכנית הביאה עימה ערכים נוספים, כמו הגדלת היצע הדירות למכירה באזורים שלא התאפשרו בהם בניה חדשה מסורתית.

השלבים בדרך לבית החדש שלכם

בדיקת הפרויקט

בראש ובראשונה אנשי המקצוע המתאימים בודקים את המצב התכנוני של הבניין. לא בכל מקום ניתן להוציא פרויקט תמ"א 38 ופינוי בינוי, לכן בתור התחלה יש לבדוק האם אפשר להוציא את הפרויקט לשטח ומה דרוש לשם כך. בנוסף לבדיקה זו, ישנה בדיקה כלכלית בה ייבחן האם הפרויקט שווה השקעה עבור היזם והדיירים. במילים אחרות – מהו היתרון שניתן לקבל במסגרת שדרוג הבניין או הריסתו ובנייתו מחדש. רק במידה ושתי הבדיקות הללו מסתיימות בתשובה חיובית, ניתן לעבור אל השלב הבא של הפרויקט.

>
חתימת ההסכם

דיירי הבניין מקבלים הצעה מפורטת במיוחד הכוללת תכנית אדריכלית של הדירות, מפרט גמר, בטחונות, ולוחות זמנים. במידה ויש הסכמה בקרב כל הדיירים, כל שנותר הוא לחתום על הסכם ולצאת לדרך, העלויות והערבויות חלות על היזם מתחילת התהליך ועד סופו.

>
הכנת התב״ע ואישורו

מיד לאחר חתימת ההסכם תכין החברה תב”ע למתחם פינוי בינוי, על מנת לקבל אישור עקרוני של התכנית בעירייה. מועד קבלת אישור התב”ע יכול להיארך כשנה וחצי, ולאחר קבלת האישור, תוגש בקשה מפורטת להיתר בנייה.

>
הריסה ובנייה

עם קבלת היתרי הבנייה ופינוי מוקפד של כל הדירות, יתחיל תהליך הריסת הבניין ובניית בניין חדש, בטיחותי ומודרני, בהתאם ללוח הזמנים שנקבע מראש ובשיתוף פעולה עם קבלן מומחה, תוך שימוש בחומרים מובחרים והקפדה על סטנדרטים מקצועיים ומחמירים.

>
מסירת מפתח והליווי שאחרי

בסיום התהליך יחזרו הדיירים לשכונה המוכרת, לבית מרווח ובטוח יותר, בבניין חדש ובטיחותי, בהתאם לתוספת שעליה הוסכם בחוזה, ולערך בעל שווי גבוה יותר באופן משמעותי. החברה תלווה את התהליכים הנדרשים ותדאג שכל תיקון או שינוי הנדרש יבוצע בזמן הקצר ביותר ובסטנדרטים הגבוהים ביותר.

>

SANI, השילוב המושלם בין ניסיון, אורבניות ומומחיות

חברת SANI מביאה עימה מומחיות יוצאת דופן בתחום ההתחדשות העירונית. בזכות שנות ניסיון רבות בבניית מגורי יוקרה בניו-יורק, איתנות פיננסית, והיכולת לצפות ולתכנן קדימה, ממשיכה החברה ליצור פרויקטים מורכבים במסגרת ההתחדשות העירונית ולדאוג שהעתיד יראה טוב יותר.